blog

TANJU ÖZELGİN İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz ‘‘Diyalog’’ röportajlarımızda bu ay, TO Design Studio kurucusu Endüstriyel Tasarımcı ve İç Mimar Tanju Özelgin’i ağırlıyoruz. 2005 yılından bu yana endüstri ürünleri tasarımı ve iç mimarlık proje çalışmalarını TO Design Studio bünyesinde devam ettiren Tanju Özelgin ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

DİLEK HOCAOĞLU İLE DİALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, Chicago, Hong Kong, Pekin ve İstanbul ofislerinde özellikle yüksek karma kullanımlı binalar, oteller, ofisler konut yapıları ve büyük ölçekli master plan tasarımlarında çok sayıda ödüllü projeye imza atmış bir mimarlık, dekorasyon ve şehir planlama firması olan Saltans Architects International’ın Stratejik Ortağı, Mimar Dilek Hocaoğlu’nu ağırlıyoruz.

EMRAH HALİMOĞLU VE SELİN SÖZER HALİMOĞLU İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, Girift İç Mimarlık kurucu ortaklarından İç Mimar Emrah Halimoğlu ve Selin Sözer Halimoğlu’nu ağırlıyoruz. İç mekanlarda daha işlevsel, yapısal ve estetik ölçütleri amaç edinerek projelere özgün çözümler sunan Girift İç Mimarlık kurucuları, Emrah Halimoğlu ve Selin Sözer Halimoğlu ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

EBRU ÜNVER KARAER İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, İLTAY Mimarlık ortaklarından ve uzun yıllardan beri ÇEDBİK çalışmalarına gönüllü olarak destek veren Yüksek Mimar Ebru Ünver Karaer’i ağırlıyoruz.  İLTAY Mimarlık çatısı altında geçirdiği 15 yıllık dönemde, Y. Mimar Lütfi Ünver ile birlikte; çeşitli yönetim binası, fabrika, konut, ofis, otel vb.  projelerine ikinci nesil olarak katkı koyan ve özellikle sürdürülebilir mimarlık, yeşil binalar alanında çalışmalarını yürüten Ebru Ünver Karaer ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

TANER TOMBULOĞLU İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, aydınlatma tasarımı ve danışmanlığı NA Lightstyle tarafından yapılan 42 Maslak projesinin ortağı, Taner Tombuloğlu’nu ağırlıyoruz.  1997 yılından bu yana faaliyetlerine devam ederek, dünyanın ve Türkiye’nin en iyi mimarlarının tasarladığı yaşam projelerini müşterilerine sunan BAY İnşaat Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Taner Tombuloğlu ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

DENİZ GALİP İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, Deniz Galip Studio’nun kurucusu, mimar Deniz Galip’i ağırlıyoruz. Aydınlatma tasarımı ve danışmanlığı “NA LightStyle” tarafından çalışılan, Dubai’de yer alan Brett Johnson mağazasının tasarımcısı olan Deniz Galip ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

FIRAT İŞCAN İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, Voyage Otelcilik Yatırım Planlama Koordinatörü, Fırat İşcan’ı ağırlıyoruz. Maxx Royal Otellerin yanı sıra, Voyage Belek, Sorgun ve Torba tesislerinin aydınlatma tasarımı ve danışmanlığı “NA LightStyle” tarafından çalışılan grubun, İnşaat Yatırım Planlama koordinatörü Fırat İşcan ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

GÖKHAN AVCIOĞLU İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, GAD Mimarlık kurucusu Mimar Gökhan Avcıoğlu’nu ağırlıyoruz. 1994 yılından bu yana faaliyetlerine devam ederek mimari proje üretimi, araştırma ve tasarımı konusunda kendi alanında öncü gruplardan biri olan GAD Mimarlık kurucusu Mimar Gökhan Avcıoğlu ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

MUSTAFA ÇÜNGÜŞLÜGİL İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, 2021 yılı Ağustos ayında hizmet vermeye başlayan İzmir Marriott Hotel’in yatırımcısı olan Mustafa Çüngüşlügil’i ağırlıyoruz. Aydınlatma tasarımı ve danışmanlığı “NA LightStyle” tarafından çalışılan İzmir Marriott Hotel’in yatırımcısı, Çüngüşlü Petrol’ün yönetim kurulu başkanı Mustafa Çüngüşlügil ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

HÜRAY ERK İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz  “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, Metex Studio Erk kurucu ortaklarından Mimar Hüray Erk’i ağırlıyoruz.  2016 yılından bu yana faaliyetlerine devam ederek birçok projeye imza atmasının yanı sıra, 20 yılı aşkın bilgi birikimi ve deneyiminin ışığında mimari ve iç mimari hizmetini bir arada sunan bütüncül yaklaşımı ile öne çıkan Metex Studio Erk kurucularından Hüray Erk ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

ABDURRAHMAN ÇEKİM İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz  “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, Baraka Mimarlık kurucu ortaklarından Mimar Abdurrahman Çekim’i ağırlıyoruz.  2009 yılından bu yana faaliyetlerine devam ederek konut, otel, ofis, okul, lojistik merkezi gibi işlerde çok sayıda proje üretimi gerçekleştiren ve bunun yanı sıra, ulusal anlamda çeşitli yarışmalarda dereceler kazanan Baraka Mimarlık kurucularından Abdurrahman Çekim ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

AYŞE HASOL ERKTİN İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, HAS Mimarlık ortaklarından Yüksek Mimar Ayşe Hasol Erktin ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

YELİN EVCEN VE GÖNÜL ARDAL İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, Gönye Tasarım kurucu ortakları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal’ı ağırlıyoruz. Türkiye’de önde gelen gayrimenkul yatırım şirketlerinin yaratıcı çözüm ortağı olarak yer aldığı çok sayıda markalı konut ve rezidans projelerinin yanı sıra; otel, ofis ve mağaza iç mekan projelerindeki deneyimiyle Orta Doğu, Asya ve Avrupa’da tasarım faaliyetlerine devam eden Gönye Tasarım’ın kurucu ortakları Yelin Evcen ve Gönül Ardal ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

OZAN BAYIK - SERHAN BAYIK VE OKAN BAYIK İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ayki konuklarımız; OSO Mimarlık Tasarım kurucuları Ozan Bayık, Serhan Bayık ve Okan Bayık. 2007 yılından itibaren, birbiri ile oldukça ilişkili 3 disiplini – mimari, iç mimari ve inşaat mühendisliği – bünyesinde toplayarak; tasarım, danışmanlık, proje geliştirme ve yönetimi, uygulama, kontrol ve taahhüt hizmetleri veren OSO Mimarlık kurucuları ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

ZUHAL KOL VE CARLOS ZARCO SANZ İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, OPENACT kurucu ortakları Zuhal Kol ve Carlos Zarco Sanz’i ağırlıyoruz. Birden fazla mimari, şehircilik ve tasarım yarışmasında birçok uluslararası ve ulusal ödül kazanan OPENACT’in hem Türkiye hem İspanya’da tasarım ve akademik çalışmalarını sürdüren kurucu ortakları Zuhal Kol ve Carlos Zarco Sanz ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

AYÇA AKKAYA KUL VE ÖNDER KUL İLE DİYALOGTAYIZ

Sektör paydaşlarımızı konuk ederek Aydınlatma Tasarımı üzerine sohbet ettiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay diyaloğumuzu, Mimaristudio kurucu ortaklarından Ayça Akkaya Kul ve Önder Kul ile sürdürüyoruz. Her işveren için mimari, iç mimari ve endüstriyel tasarım alanlarında benzersiz, yenilikçi, çağdaş ve üst düzey hizmetler sunmayı temel amaç olarak benimseyerek sektöre uzun yıllardır tasarım çalışmaları yapan Mimaristudio ortakları Mimar – Yüksek Endüstri Ürün Tasarımcısı Ayça Akkaya Kul ve Yüksek Mimar Önder Kul ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

ALİ OSMAN ÖZTÜRK İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, A Tasarım Mimarlık kurucusu Yüksek Mimar Ali Osman Öztürk’ü ağırlıyoruz. 1997 yılından itibaren kurucusu olduğu A Tasarım Mimarlık çatısı altında, mimari çalışmalarını sürdürerek, çevreye duyarlı ve insanların yaşam kalitesini yükseltecek çağdaş projeler üreten Ali Osman Öztürk ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

AYHAN GEVELİ İLE DİYALOGTAYIZ

Sektör paydaşlarımızı konuk ederek Aydınlatma Tasarımı üzerine sohbet ettiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay diyaloğumuzu, Atölye A Mimarlık kurucu ortağı, Mimar Ayhan Geveli ile kuruyoruz. Yurtiçi ve yurtdışında imza attığı her projede, mimari üslubuyla farklı kimlikler ve ilkler yaratan, Mimar Ayhan Geveli ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

DENİZ ASLAN İLE DİYOLAGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda, sektörün farklı disiplinlerinden konuklarımızla gerçekleştirdiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay, DS Mimarlık Kurucusu, Dr. Deniz ASLAN ile diyalog kuruyoruz. 1994 yılından bu yana Sevim Aslan ile DS Mimarlık kurucu ortaklığında yürüttüğü profesyonel kariyerinin yanında, akademik kariyerine de İTÜ Mimarlık Bölümü ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nde devam eden, özel konut projelerinin yanı sıra Kanyon AVM, 7800 Çeşme, Trump Towers ve Zorlu Center projelerinin peyzaj tasarımlarına imza atan Dr. Mimar Deniz Aslan ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk…

FULDEN BARAN TOZ İLE DİYALOGTAYIZ

Sektördeki farklı meslek gruplarından paydaşlarımızı konuk ederek, Aydınlatma Tasarımı üzerine sohbet ettiğimiz "Diyalog" röportajlarımızda bu ay konuğumuz, Memorial Sağlık Yatırımları Proje Yönetimi Grup Müdürü, Yüksek Mimar Fulden BARAN TOZ... İnsan ve sağlık ihtiyaçlarını temel alarak, mimari yapıyla buluşmasını sağlayan, inşaat projelerinin yönetiminden sürecine kadar aktif rolde bulunan, aynı zamanda LEED PLATIN sertifikası sahibi Memorial Bahçelievler Hastanesi projesine, aldığı kararlar ve üstlendiği görevler ile değer katan, sağlık yatırımlarıyla mimariye destek veren Memorial Sağlık Yatırımları Proje Yönetimi Grup Müdürü, Yüksek Mimar Fulden BARAN TOZ ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk...

ASKERİ ENSARİOĞLU İLE DİYALOGTAYIZ

Sektör paydaşlarımızı konuk ederek Aydınlatma Tasarımı üzerine sohbet ettiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay diyaloğumuzu, Odak İnşaat Grup Başkan Yardımcısı Askeri Ensarioğlu ile kuruyoruz. 1979 yılında Odak Grup’a ait ilk ve öncü şirket olarak kurulan Odak İnşaat, uzman kadrosu ve organizasyon becerisiyle anahtar teslim projelerde Ana Müteahhit olarak başarıyla hizmet veren, kurulduğu günden itibaren yaklaşık 1,5 milyon m2 inşaat yapmış olan Odak Grup’un İnşaat Grup Başkan Yardımcısı Askeri Ensarioğlu ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

MİMAR ALEV AKIN'LA DİYALOGTAYIZ

Farklı disiplinlerde yer alan sektör paydaşlarımızı konuk ederek Aydınlatma Tasarımı üzerine sohbet ettiğimiz “Diyalog” röportajlarımızda bu ay konuğumuz, İŞTE Proje Yönetimi Kurucu Ortağı Mimar ALEV AKIN… Ele alınan projeyi bir orkestra şefi gibi tüm paydaşları ile birlikte yöneterek, geleceğe yön verecek yatırımların kendini sürece adamış bir paydaş yönetimi ile daha etkili ve daha verimli şekilde hayata geçebileceğine olan inancıyla, 15 yılı aşkın süredir sektöre proje yönetimi alanında hizmet veren İŞTE Proje Yönetimi kurucu ortaklarından ALEV AKIN ile aydınlatma tasarımı üzerine konuştuk.

VOLKAN BÜYÜKHANLI İLE DİYALOGTAYIZ

Aydınlatma Tasarımı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, her ay farklı disiplinlerden konuklarımız ile sohbet ettiğimiz “Diyalog” röportajımızda, bu ay Büyükhanlı Kardeşler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi VOLKAN BÜYÜKHANLI ile diyalog kuruyoruz. 2019 yılında Avrupa’nın en iyi otelleri arasında ilk 20’ye giren, Uluslararası otel zinciri Marriott International’ın, The Luxury Collection bünyesinde yer alan Bodrum’daki ilk resort oteli Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa’nın yatırımcısı olan Volkan Büyükhanlı, turizm sektörünün lokomotif ismi…

MİMAR SİNAN KAFADAR'LA DİYALOGTAYIZ

Sektörün farklı disiplinlerinde yer alan konuklarımızla, her ay Mimaride Aydınlatma Tasarımı üzerine sohbet ettiğimiz “Diyalog” röportajlarımıza yeniden başlıyoruz! Bu ay diyaloğumuzu; yurtiçi ve yurtdışında edindiği tecrübeler ile tasarımın evrenselliğini deneyimleyerek bugünkü tasarım çizgisini oluşturan, mimar Sinan KAFADAR ile kuruyoruz. METEX Design olarak çalışmalarını sürdüren Sinan Kafadar, “Design That Works” felsefesi ile; hem Türkiye'de hem de yurtdışında konaklama, eğitim, konut, ofis ve perakende projelerinde uyguladığı fonksiyonel çözümler, kullandığı yenilikçi ve modern çizgilerle kendi adından söz ettiren tasarım ofisinin başında.

IŞIĞIN PEŞİNDE BİR MİMAR

Eğitimci kimliği, mimari projeleri ve sivil toplum örgütlerinde yaptığı çalışmalar ile ülkemizdeki mimarlık ortamına önemli katkılar sağlayan ve yurtdışında gerçekleştirdiği projelerle Türkiye mimarlığını başarılı bir şekilde temsil eden Erkut Şahinbaş ile “Işığın Peşinde Bir Mimar: Erkut Şahinbaş” adlı kitabını ve mimarlıkta ışığın serüvenini konuştuk.