blog

XI. ULUSAL AYDINLATMA SEMPOZYUMU

EMO-Elektrik Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin, İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde ATMK-EMO İzmir iş birliği ile, Teması “Geleceğin Aydınlatma Sistemleri ve Dijitalleşme” “olan XI. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu (XI. AYSEM) 2 Kasım 2023 Perşembe günü düzenlenecektir. NA LightStyle ekibinden Ömer Özdemir’in katılacağı, “İstanbul’da Bir Dönüşüm Projesi: GALATAPORT” konulu sunumu saat 17:00'de gerçekleşecektir.

CIE ''TUTORIAL ON URBAN LIGHTING MASTERPLANNING''

CIE (Uluslararası Aydınlatma Komisyonu) Türkiye’ye temsilcisi olan ATMK (Aydınlatma Türk Milli Komitesi) ev sahipliğinde İstanbul’da 3-5 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek “Kent Aydınlatma Master Plan Çalışması Eğitimi (CIE Tutorial on Urban Lighting Masterplanning)”  için kayıt platformu devam etmektedir.

Galataport İstanbul Yılın Limanı Ödülü'nü Aldı

Galataport İstanbul, 14-15 Eylül tarihlerinde İspanya’nın Malaga kentinde düzenlenen Seatrade Cruise Med fuarı kapsamında gerçekleştirilen, sektörün en prestijli ödül organizasyonu Seatrade Cruise Awards’un “Port of the Year”, yani “Yılın Limanı” kategorisinin kazananı oldu.

TAŞINDIK

"Işık Tasarlanmalıdır" diyerek, en doğru hizmeti vermek amacıyla öncü olarak çıktığımız bu yolda, bilgimiz, merakımız ve tecrübemizle birleştirdiğimiz hayal gücümüz, birbirinden değerli ikonik projede hayat buldu. 

Divan Kuruçeşme Açıldı

2013 yılının ocak ayında renovasyon çalışmaları sürecine giren Divan Kuruçeşme, dokuz yıl aradan sonra, Nisan 2022 tarihinden itibaren yeniden hizmet vermeye başladı. Muhteşem manzarası ve hizmet kalitesi ile İstanbul'un en gözde mekanları arasında yerini alan projenin Aydınlatma Tasarımı ve Danışmanlığı NA Lightstyle tarafından çalışıldı.

ULUSLARARASI IŞIK GÜNÜ 2022

Hayatımızın her anında yer alan ve hayatı anlamlı kılan, ışıktır. En temel düzeyde, güneş yaşamın kökenidir. Her yıl 16 Mayıs'ta kutlanan Uluslararası Işık Günü, ışığın; bilim, sanat, eğitim ve sürdürülebilir kalkınmada oynadığı rolün takdir edilmesi konusundaki farkındalığa bir çağrıdır. Aynı zamanda bu çağrı, UNESCO'nun “eğitim, eşitlik ve barış” hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan küresel bir girişimdir.

ATMK Aydınlatma Eğitim Semineri * TEKRARI

Mart ayında düzenlenen seminere gösterilen yoğun talep nedeni ile, tekrarlanacak olan ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ, bu sefer “24 Mayıs - 4 Haziran 2022” tarihleri arasında çevrimiçi platformda düzenlenecek. Aydınlatma sektörü çalışanlarını ve sektörle ilgilenenleri bilgilendirmek amacıyla on ikincisi düzenlenen eğitmenler arasında Nergiz Arifoğlu’nun da bulunduğu seminerde, detaylı bir ders programı sunuluyor.

ATMK Aydınlatma Eğitim Semineri 2022

ATMK tarafından ilki 2014’te gerçekleştirilen Aydınlatma Eğitim Semineri, bu sene ATMK AYDINLATMA SEMİNERİ 2022-1 adı altında, 15 Mart – 28 Mart 2022 tarihleri arasında, pandemi sebebi ile çevrimiçi platformda düzenleniyor. Aydınlatma sektörü çalışanlarını ve sektörle ilgilenenleri bilgilendirmek amacıyla on birincisi düzenlenen, eğitmenler arasında Nergiz Arifoğlu’nun da bulunduğu seminerde, konusunda uzman akademisyen ve sektör uzmanları tarafından verilen detaylı bir ders programı sunuluyor.

11. LIGHT + BUILDING FUARI 2-6 EKİM 2022'YE ERTELENDİ

Aydınlatma alanında en önemli uluslararası sektör buluşması olan Light + Building fuarı, pandemi sebebiyle Ekim ayına erteledi. Mart ayında yapılması planlanan Light + Building fuarı, 10 Ocak 2022’de yayınlanan karara göre 2-6 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında Frankfurt am Main’da yapılacak.

GALATAPORT KAPILARINI AÇTI

Karaköy Rıhtımı'ndan Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü'ne kadar yaklaşık 200 yıldır eski depoların ve gümrük sınırlarının arkasına gizlenmiş olan 1,2 km’lik sahil şeridine hayat veren, NA Lightstyle olarak 2017'den beri bizlerin de içinde çalıştığı Galataport; 2021 yılının Ekim ayı itibariyle halkın kullanıma açıldı.

13. Ulusal Aydınlatma Kongresi

Her iki yılda bir “İstanbulLight Fuarı” ile birlikte eş zamanlı yapılan 13. Ulusal Aydınlatma Kongresi, mevcut durumlar dolayısıyla bu yıl çevrimiçi platformda gerçekleştirildi.

IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma Elektrik Malzemeleri Fuarı, 2023 Yılına Ertelendi

6-9 Ekim 2021 tarihlerinde İFM – İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanan, Nergiz Arifoğlu'nun da Yönetim Kurulunda bulunduğu ATMK’nın, AGİD ile birlikte stratejik ortağı olduğu INFORMA Markets tarafından düzenlenen “İstanbulLight Uluslararası Aydınlatma& Elektrik Malzemeleri Fuarı”, mevcut olumsuz koşullar nedeniyle 2023 yılına ertelendi.

ÇOK ÜZGÜNÜZ

Başta Manavgat, Marmaris ve Bodrum olmak üzere ülkemizin güney ve ege bölgelerinde çıkan ve uzun süre kontrol altına alınamayan orman yangınlarını büyük bir endişeyle takip ediyoruz. Yaşanan bu afet sürecinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Doğal yaşam alanlarını korumanın hayati önemini bize bir kere daha hatırlatan bu afetten olumsuz etkilenen tüm ekosistem için derin bir üzüntü duyuyor, toplum olarak bu afetin yaralarını en kısa zamanda aşabilmeyi umuyoruz.

ATMK Uluslararası Işık Günü Sergisi

Işığın önemine dikkat çekmek amacıyla 2018 yılında UNESCO tarafından “Uluslararası Işık Günü” ilan edilmesinden sonra, 16 Mayıs tüm dünyada ışığın önemine dikkat çekilen bir güne dönüşmüştür. 

ULUSLARARASI AYDINLATMA FUARINA BİLDİRİ GÖNDERMEK İÇİN SON GÜN 16 NİSAN

13. Uluslararası Aydınlatma Kongresi, Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı IstanbulLight kapsamında,  6-7 Ekim 2021 tarihinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.  Ana teması, “Aydınlatmada Dönüşüm” olarak belirlenen kongreye  katılım için bildiri özetlerinin son gönderilme tarihi: 16 Nisan 2021.

Makine Hatıraları Uzay Sergisi - Refik Anadol

Parametrik veri heykel yaklaşımı ile mekâna-özel kamusal sanat, alanında, immersive enstalasyon yaklaşımı ile ise canlı işitsel-görsel performans alanında çalışmalarına devam eden Refik Anadol, Makine Hatıraları : Uzay sergisi ile 18 Mart tarihinde, Pilevneli Gallery’de!

Ulusal Aydınlatma Kongresi İstanbul Fuar Merkezi 6-7 Ekim 2021

13. Ulusal Aydınlatma Kongresi, 6-7 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek! Farklı uzmanlık alanlarına ihtiyaç duyulan disiplinlerarası bir çalışma konusu olan aydınlatmada, LED ışık kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması ile sektör önemli bir değişime uğramış, dijitalleşme gereği nesnelerin interneti, büyük veri ve yapay zeka gibi ileri teknolojiler ile de dönüşüm göstermeye başlamıştır.

İSTANBUL SENİN - AYDINLATMA ÜRÜNLERİ TASARIMI YARIŞMASI

İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından 2020 yılında düzenlenen İstanbul Senin yarışmalarının bir diğeri olan “Aydınlatma Ürünleri Tasarımı Yarışması” 9 Ocak 2021 tarihinde sonuçlandı. İstanbul’un açık alanlarındaki aydınlatma ürünlerinin tasarımını konu alan yarışmada, İstanbul’un çok katmanlı kozmopolit dokusuna ve yol, cadde, sokak, meydan, tarihi çevre, park ve bahçeler gibi farklı işlevlere uygun kullanım imkânı sağlayacak ürün tasarlanması amaçlandı.

ISTANBUL THE LIGHTS

İBB ve Çağdaş İstanbul Vakfı, tarafından “Istanbul the Lights” adıyla düzenlenen proje kapsamında 50’nin üzerinde sanatçının eseri, şehrin farklı park ve meydanlarında yerlerini aldı. 7 Aralık - 3 Ocak tarihleri süresince kent insanlarının erişimine açık olan, kent kültürüne yeni bir zenginlik ve heyecan getirmesi hedeflenen etkinlik, şehrin birçok noktasında İstanbullularla buluşuyor.

Aydınlatma sektörü 06-09 Ekim 2021’de IstanbulLight’ta buluşacak!

Aydınlatma sektörünün uluslararası en önemli buluşması olan IstanbulLight, 13. kez sektöre değer katacak ve katılımcıların iş hacmini geliştirecek güçlü bir fuar sunmaya hazırlanıyor. Informa Markets’ın global enerji portfolyosu altında, Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) ve Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) stratejik ortaklığı ile düzenlenen IstanbulLight 13.Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Ekipmanları Fuarı ve Kongresi, 06-09 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Tepta ile Aydınlatma Tasarımı Konferansları

Aydınlatma Tasarımcısı Nergiz Arifoğlu, sektörel toplantıların, seminerlerin online platformlara taşındığı pandemi sürecinde, Tepta Aydınlatma tarafından düzenlenen Tepta ile Aydınlatma Tasarımı Konferansları’nın konuğu oldu.