about us

NA LIGHTSTYLE is a Architectural Lighting Design Office which was founded by MSc. Architect Nergiz Arifoglu and has working any kind of lighting projects since 1996.
We do our works like an architectural design office which is specialised only in lighting dicipline. Our office has the flexibility to improve most reliable & economic & creative solutions because of it's independency. We form the lighting investments in a proper way. While we create the best atmosphere, we consider also efficiency, long term usage, investors profit, innovative solutions, etc.

"LightStyle is quality of lifestyle" is our main motto. As general approach With the light of knowhow & experiences, our highly qualified professional team analizes the needs in all aspects. This brain storms exposes unique & integrated solutions with enviromental, architectural, electrical, financial aspects.

Leading the culture on market sets our point of view. We think that a part of our business is attracting the attention to lighting design. continue..
architecture

Mimari aydınlatma tasarımının uygulanarak devreye alınmasına kadar olan aşamalarda işin tasarım kısmında çalışmalarımızı bir mimari ofis disiplininde yürütüyoruz. Ardından mimariye kimi zaman uyum sağlayan kimi zaman da yönlendiren konsept ışık tasarımını hazırlıyoruz. Karar alım süreçlerini takiben detayları uygulama projelerine aktarıyoruz. Ürün spesifikasyonları ve metraj listeleri ile devam eden iş süreçlerinde kullanılacak ürünlerle ilgili prensip otomasyon senaryoları gibi bir çok uygulamaya dair parametrenin de sunulduğu bir teslim doküman paketi hazırlıyoruz. Takip eden süreçte mesleki kontrollük hizmetleri olarak ihale, satın alma, uygulama, devreye alma danışmanlığı gibi hizmetler de sunuyoruz. Tüm bu hizmetler bütünü mimari aydınlatma tasarımının tasarlanıp uygulanarak devreye alınmasına kadar süren safhaların tamamını kapsıyor.

Interior

Aydınlatma mühendisliği kapsamında yürüttüğümüz bu süreçte, danışmanlık hizmeti verilecek olan yatırımı, teknik gereksinimleri ve standartları göz önünde bulundurarak modelliyoruz. Ardından hesaplamalar ışığında değerlendirerek raporluyor ve modifikasyon ya da yenileme gereksinimleriyle ilgili çözümler üretiyoruz. Projenin uygulama aşamasında, sahada yapacağımız süpervizörlük hizmetimizi ve her tür bilirkişi hizmetimizi de bu kapsam içinde değerlendirmekteyiz.

planning

Projelerimizde mimarinin gerektirdiği ihtiyaçlar doğrultusunda aydınlatma ürünleri çözümleri gerçekleştiriyoruz. Bu hizmet kapsamımızı aydınlatma çözümleri üreticilerine de sunuyoruz. Profesyonel bir bakış açısı ile benzersiz, zamansız, teknolojik ve sürdürülebilir ürünler ya da ürün aileleri tasarlayarak firmaların tasarımla başlayan bir üretim süreci bilincinin gelişmesine katkı sunuyoruz. Bu sayede sektörümüzün yenilikçi ve benzersiz tasarımlarla global pazarda rekabetçi olabilmesine olanak sağlıyoruz.

Portfolio

happy clients

Blog

WE SAID "CURTAIN UP!"

Light… Light illuminates the architecture and adds color to our lives! Trained light… Professionally trained light is the spirit, fragrance, and flavor of architecture!

DIALOGUE WITH SINAN KAFADAR

We are starting our “Dialogue” interviews, where we chat about Lighting Design in Architecture every month with our guests from different disciplines of the sector! This month, we are establishing our dialogue with the architect Sinan KAFADAR, who created today's design line by experiencing the universality of design with the experiences he gained at home and abroad.