blog

DIVAN KURUÇEŞME

Divan Grubuna ait bir etkinlik alanı olan ve Boğazın kıyısında Kuruçeşme’de yer alan, mimari tasarımı GAD Mimarlık ve Metex I Sinan Kafadar iş birliğinde gerçekleştirilen, peyzaj tasarımı DS Mimarlığa ait olan projede 2008 yılında başlayan tasarım süreci, 2012 yılında inşaatın başlaması ile devam etti. Kıyı şeridi yapı yönetmelikleri ve restorasyon çalışmaları nedeniyle ağır ilerleyen proje sürecinde NA LightSytle, 2019 yılında aydınlatma tasarımcısı olarak projeye dahil oldu.

GALATAPORT İSTANBUL

Karaköy Rıhtımı’ndan Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Kampüsü’ne kadar yaklaşık 200 yıldır eski depoların ve gümrük sınırlarının arkasına gizlenmiş olan 1,2 km’lik boğaz sahil şeridine hayat veren, NA Lightstyle ekibi olarak Mart 2017’den beri proje içerisinde yer aldığımız Galataport; 2021 yılının Ekim ayı itibariyle halkın kullanıma açıldı.

ALMA RESTAURANT SİDE

Girit ve Akdeniz mutfağının seçilmiş özel reçetelerini her gün farklı bir menü ile sunan, yerel üretim örneği ile misafirlerine benzersiz bir gastronomi deneyimi yaşatmayı amaçlayan Alma Restaurant, Türkiye’nin antik bölgelerinden biri olan Side’de açıldı. Proje iç mimari ve mimari tasarımı KUD Design Studio ve BBA Architecture & Design tarafından yapılan, inşaat ve proje yönetimi Botam Yapı Grubu tarafından gerçekleştirilen restoranın Aydınlatma Tasarımı NA Lightstyle tarafından çalışıldı.

BRETT JOHNSON DUBAİ MAĞAZASI

Tasarımlarını İtalya’da üreten ve ilk mağazasını New York’ta açan Brett Johnson, Orta Doğudaki ilk mağazasını ise 2022’de The Dubai Mall’da açtı. Deniz Galip Stüdyo’nun tasarladığı lüks segmente hitap eden mağazanın Aydınlatma Tasarımı NA LightStyle tarafından çalışıldı.

MARRIOTT OTEL, İZMİR

Mimari projesi Metex Design tarafından tasarlanan, İzmir Kordon’da kıyı şeridinde denize sıfır konumda yer alan Marriott Otel, 2021 yılında hizmet vermeye başladı. Kordon sahil şeridinde denize sıfır konumda bulunan otel, Alsancak ve tarihi Kemeraltı’na yürüme mesafesinde yer almakta. Deniz ve panoramik şehir manzarasına hakim 7 suit, 1 kral dairesi ile toplam 149 odası bulunmakta. Mimari tasarımı kent ölçeğinde şehrin dokusuna uyumlu, yapı ölçeğinde ise otel misafirlerinin konforu ön planda tutularak  sade, yalın çizgilerle tasarlandı. 

AND KOZYATAĞI

İstanbul Anadolu Yakası’nın gelişmekte olan iş merkezi bölgesi Kozyatağı’nda yer alan, projelendirme ve uygulama sürecinde enerji korunumunu esas alan ve LEED Platinum sertifika sahibi A+ bir proje olan AND Kozyatağı’nın cephe, peyzaj ve iç mekan Aydınlatma Tasarımı ve Danışmanlığı, sektöründe öncü, NA LIGHTSTYLE tasarım ofisi tarafından çalışılmıştır. 2015 yılında hizmet vermeye başlayan AND Kozyatağı, aynı yıl Avrupa’nın en iyi ofis binası seçilmiş ve birçok uluslararası ödül almıştır.

IŞIĞIN PIRILTIYA DÖNÜŞÜ: KURSHUNI EMAAR

Alışveriş merkezinde, sergilenen takıların parıltılı birleşimde artık kendisi bir vitrin olan ve yeni marka imajı ile yerini belirleyen, iç mimari tasarımı Ertan Akıncı Mimarlığa ait olan Kurshuni Emaar mağazasının Aydınlatma Tasarımı NA LightStyle tarafından çalışıldı.

FIOLAS GALATAPORT

‘Yemediğimiz hiçbir şeyi vücudumuza sürmüyoruz’ mottosuyla, %100 Vegan ve Organik güzellik ürünleriyle Türkiye’de bir ilke imza atan FIOLAS, ilk mağazasını Ekim 2021’de Galataport’ta açtı. Hem iç mimari tasarımı, hem de uygulaması Mimar Aykut Gürbüz tarafından yapılan mağazada, aydınlatma tasarımı NA LightStyle tarafından çalışıldı.

BULVAR216

Mimari projesi Tago Architects tarafından tasarlanan, “Hayatı Sevme Yeri” mottosu ile pazarlanan Bulvar 216 Alışveriş, İş ve Yaşam Merkezi; 2014 yılında hizmete açıldı. Enerji korunumunun esas alındığı karma fonksiyonlu proje İstanbul’un LEED sertifikasına sahip önemli binalarındandır. Proje 2013 yılında Avrupa Gayrimenkul Ödüller kapsamında 5 dalda ödüle layık görülmüş, 2014 yılı Sign of the City Ödülleri kapsamında ‘En İyi Ofis’ dalındaki ödülün sahibi olmuştur. Anadolu Yakası’nın yeni projelerle birlikte gelişen, yüksek değere sahip semti Ataşehir’de yer alan Bulvar 216; mağazaların, kafelerin, sinema ve eğlence alanlarının yer aldığı 4 ticari, 4 ofis katından oluşan bir yaşam merkezidir. Anadolu Yakası’nın sosyal gereksinimlerini karşılama hedefiyle tasarlanan projede, pratik çözümlerle konforlu bir kullanıcı deneyimi yaşatmak istenmiş; proje, günlük hayatın dinamiklerine ayak uyduracak şekilde oluşturulmuştur.

MUDO CONCEPT

Sahip olduğu deneyim ile uzun yıllardır sektöre hizmet eden Mudo Concept’in binlerce seçkin ürününü bir arada sergilediği yeni mağazası Mudo Concept Maslak, 2018 yılı sonunda hizmete açıldı. Mobilya ve ev dekorasyon ürünleri sergilenmesine sunduğu sıra dışı mağazacılık konsepti ile Mudo Concept Maslak projesinin, aydınlatma tasarım danışmanlığı “NA LightStyle” tarafından yapıldı. 23 farklı tarzda oluşturulan yaşam alanı ile ziyaretçilerine eşsiz bir “alışveriş deneyimi” yaşatma hedefinde olan mağaza için aydınlatma tasarımı da özenle oluşturuldu.

42 MASLAK

Mimari projesi Chapman Taylor Spain mimarlarından Chris Lanksbury, Jan Dijkema, Javier Vieiro tarafından hazırlanmış, ruhsat ve uygulama projesi Y. Mimar Turgut Toydemir önderliğinde Piramit Mimarlık ekibi tarafından yapılmıştır.

HYATT HOUSE GEBZE

Uzun dönem konaklama imkânı ile “otel konforunda ev yaşamını” kullanıcıya sunma hedefinde olan, Türkiye’nin ev konseptine sahip ilk oteli Hyatt House Gebze, 2017 yılında hizmete açıldı. Modern mimarisi, 180 odası ve sosyal alanları ile dikkatleri çeken otel projesinin iç mekân, cephe ve peyzaj aydınlatma tasarımı, “NA Lightstyle” tarafından yapıldı.

RIDVAN ÇELİKEL ARKEOLOJİ MÜZESİ

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü bünyesinde kurulan, su ürünleri fakültesi avlusunda inşa edilen İstanbul Üniversitesi Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi, 2019 yılında ziyarete açıldı. İçeriği ve düzeni İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Anabilim Dallarından alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan müzede etnografik eserlerin yanında İstanbul Üniversitesi’nin Anadolu arkeolojisine yaptığı katkıları anlatan bölümler yer almaktadır. İş insanı Rıdvan Çelikel’in katkılarıyla açılan müzede uygarlık tarihinin tüm gelişim sürecini, Paleolitik olarak adlandırılan Taş Devri’nden Antik Çağ’a kadar her dönemi temsil eden buluntular mevcuttur.

VOYAGE BELEK

Türkiye’nin üst düzey konaklama imkanı sunan köklü oteli Voyage Belek Golf&Spa, 2019 yılında yenilenen konsepti ile misafirlerine kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor. Sınırsız konfor ve şıklığa sahip olmak için her detayı özenle oluşturulan projenin aydınlatma danışmanlığı “NA LightStyle” tarafından yapıldı. Aydınlatma tasarım ofisi, projenin yenileme sürecine, iç mekan, dış cephe ve peyzaj aydınlatma tasarımı konusunda dahil oldu.

ÇEŞME MARİNA

İzmir’in son yıllarda adından oldukça söz ettiren tatil beldesi Çeşme, artan turizm potansiyelleriyle pek çok yatırımı da beraberinde getiriyor. Çeşme Marina da bu dalganın en önemli mekanlarından. Standart yat limanı kültürüne yeni bir bakış açısı kazandıran proje, gece ve gündüz ziyaretçi akınına uğrayan eğlence mekanları ile de salt mekanik işlevsellikten öteye gidiyor. Tekne, mavi deniz ve ışık...

CLUBMED PALMIYE

Kaliteli hizmet anlayışı ile misafirlerini karşılayan turizm tesisleri gündüz mimari ve doğasının yanı sıra, geceleri de bu güzelliklerle hatırlarda kalacak deneyimler yaşatma arayışında. Kemer’in dağlarla çevrili bir koyunda, 260.000 m²’lik bir alana yayılmış, 1 km’lik sahiliyle misafirlerine eşsiz bir doğa sunan Fransız tatil köyü, bölgenin köklü işletmelerinden biri. İşletme, birkaç kuşaktır büyük bir memnuniyetle tekrar tekrar yöreyi ziyaret eden yabancı misafirlerini ağırlaması ile ünlü. Bu yüzden yapılan en küçük değişiklikler bile misafirler tarafından hemen algılanabiliyor.

THE GRAND TARABYA OTELİ

1954 yılında İstanbul’un ilk 5 yıldızlı otellerinden biri olarak açılan Büyük Tarabya Oteli, Bayraktarlar Holding’in yatırımlarıyla gerçekleşen yapılandırma çalışmaları sonrasında The Grand Tarabya Oteli olarak 2013 Mayıs ayında misafirlerine kapılarını yeniden açtı.

ETSTUR GENEL MÜDÜRLÜK

Türkiye’nin en büyük A Plus ofis projelerinden Business Istanbul’un bir bloğunun tamamına yerleşen Etstur Genel Müdürlüğü’nün iç mekan aydınlatma tasarımı, birçok büyük projeye sunduğu aydınlatma tasarımı ve danışmanlığı ile alanının öncüsü olan mimari aydınlatma tasarım ofisi NA Lightstyle tarafından oluşturuldu. Bina içerisinde yer alan farklı fonksiyona sahip birimler ile çalışanlara yaşam alanı sunan ofis projesinde, klasik iş ortamı anlayışı modern bir yorum ile sunuluyor. Yenilikçi mimarisi ve konforlu ofis yaşamı ile benzersiz bir çalışma alanı sunan ofis yapısında çalışma alanlarının en önemli parametresi olan aydınlatma tasarımı, çalışanların konforunu ve dolayısı ile iş verimini arttıracak şekilde oluşturuldu.

CRATOS PREMIUM HOTEL

Boz Group tarafından 2010 yılında tamamlanan ve adını güç tanrısı “Cratos” tan alan tesis Kıbrıs’ın incisi Girne’de 200.000m2 lik eğimli bir alanda konumlanmıştır. Kendine özel bir koy içerisinde 410 odalı inşaa edilmiş olan tesis, eğimli bir arazide 5 kademe ile denize sıfır bir planlamaya sahiptir. Tesis içerisinde konaklama ve eğlenceye yönelik birçok mekan mevcut. Otel, Casino, SPA ve Mimarisi geçmişten esinlenerek tasarlanan ve Akdeniz-Ege köyü atmosferi yaşatan Port Cratos, konsepti ve işleyişiyle Kuzey Kıbrıs’ta bir ilk.

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSÜ

Kampüs İstanbul’un yeni gelişmekte olan bölgelerinden Çekmeköy’ün sırtlarında 130bin m2’lik bir alanda yer alıyor. Proje etaplar halinde inşa edilmekte olup ilk etabı 2011 yılında tamamlanarak eğitim hayatına başladı. RMJM tarafından masterplan ve bina konsept ta-sarım çalışmalarının yapıldığı kampüs, birbirine farklı kotlarda bağlanan zengin peyzaj alanları, meydanlar ve eğimli araziye yayılmış esnek bloklardan oluşuyor. LEED GOLD sertifikasına sahip olacak ilk Türk yerleşkesi olma hedefi ile yola çıkan proje en başından itibaren bu prensiplere uygun olarak tasarlandı.

CROWNE PLAZA FLORYA

Sunduğu kaliteli hizmet, yüksek konfor ve ayrıcalıklı konaklama anlayışı ile Florya’nın ilk ve tek “5 yıldızlı” oteli olan Crowne Plaza Florya, 2016 yılında hizmete açıldı. Birbirine bağlı 4 ayrı blokta 305 adet misafir odasının neredeyse tamamı deniz manzaralı olarak konumlanmış durumda. Akvaryum Alıveriş Merkezi’nin yanında yer alan otel, denize sıfır konumu ve uçakların iniş hattına çok yakın olması ile dikey değil, yatayda uzayan bir mimariye sahiptir. Otelin hassas konumu, cephe ve peyzaj aydınlatmasını da etkileyen bir kriter olup uçuş emniyetini tehlikeye düşürmeyecek bir çalışma yapılması önceliğinde hareket edildi. Bu nedenle oluşturulan tasarımda, uçaklar için ışık karmaşasına neden olmayacak bir aydınlatma yapılmasına özen gösterildi.

ALBARAKA GENEL MUDURLUK, UMRANIYE

Akkom İnşaat tarafından inşa edilen, farklı mimarisi ile diğerlerinden ayrılan Albaraka binası Tago Mimarlık tarafından tasarlandı. Aydınlatma Tasarımı Nergiz Arifoğlu Lightstyle tarafından çalışılan proje, 7000m2’lik peyzaj alanında, 80metre yüksekliğinde, bakış doğrultusuna göre farklı izlenimler veren forma sahip bir yapıdır.

FERKO SIGNITURE

Mimari projesi dünyaca ünlü mimar Sir Norman Foster tarafından tasarlanan, uygulama projesi kr2b Architecture, iç mekan tasarım ve uygulama projesi ise Autoban tarafından çalışılan Ferko Signature ofis projesi, 2018 yılında hizmet vermeye başladı.

CARESSE A LUXURY RESORT&SPA

Bodrum’un en keyifli koylarından eski Fuga Tatil Köyü’nün yerine yeniden inşa edilen Caresse a Luxury Collection Resort & SPA, 4,5 yıl süren yapım sürecinin ardından misafirlerini ağırlamaya başlamıştır.

THE GRAND TARABYA

1954 yılında İstanbul’un ilk 5 yıldızlı otellerinden biri olarak açılan Büyük Tarabya Oteli, Bayraktarlar Holding’in yatırımlarıyla gerçekleşen yapılandırma çalışmaları sonrasında The Grand Tarabya Oteli olarak 2013 Mayıs ayında misafirlerine kapılarını yeniden açtı.

MEMORIAL BAHCELİEVLER

Hastaneler; teşhis, tedavi ve hizmet amaçlı, kısa ya da uzun süreli kullanıma yönelik tasarlanan, vücudumuzdaki her organ gibi farklı çalışan, 7 gün 24 saat kesintisiz yaşayan bir organizma gibidir. Bu organizmanın sorunsuz yaşayabilmesi için birçok farklı ihtiyacı olduğu kadar, doğru tasarlanmış bir ışığa da gereksinimi vardır.

VOYAGE SORGUN

Yeşilin binbir tonu içinde Voyage kalitesini yaşatan Voyage Sorgun, 2015’e yenilenerek kapılarını açtı. İç mimarisinin yanı sıra çevre düzenleme ve iyileştirme çalışmaları Mahmut Anlar liderliğinde, GeoID ekibi tarafından şekillendirilen tesisin iç mekan, cephe ve peyzaj aydınlatma tasarımı Nergiz Arifoğlu Lightstyle aydınlatma tasarımı ofisi tarafından çalışıldı.