blog

MARRIOTT OTEL, İZMİR

Yer, yıl               Alsancak, Konak, İzmir 2019
İşveren              Emsiar Turizm, Çüngüşlü Petrol
Mimar                Metex Design
İş kapsamı        Cephe ve İç Mekan Aydınlatma Tasarımı ve Danışmanlığı


Mimari projesi Metex Design tarafından tasarlanan, İzmir Kordon’da kıyı şeridinde denize sıfır konumda yer alan Marriott Otel, 2021 yılında hizmet vermeye başladı.
 

Kordon sahil şeridinde denize sıfır konumda bulunan otel, Alsancak ve tarihi Kemeraltı’na yürüme mesafesinde yer almakta. Deniz ve panoramik şehir manzarasına hakim 7 suit, 1 kral dairesi ile toplam 149 odası bulunmakta. Mimari tasarımı kent ölçeğinde şehrin dokusuna uyumlu, yapı ölçeğinde ise otel misafirlerinin konforu ön planda tutularak  sade, yalın çizgilerle tasarlandı. 
 

Proje kapsamında cephe ve otel iç mekanlarının aydınlatma tasarımı üzerine çalışıldı. Otel genel mekanlarından lobi, toplantı odaları, restoranlar, executive lounge alanı ve müşterilerin kullanımına açık olan tüm mekanlar, dekorasyon projesi ile uyumlu, mimari anlatımı güçlendirecek nitelikte tasarlandı. Otelin tüm mekanlarında mimari ekip ile koordineli olarak geliştirilen detaylar ile mekanların ışık ile bütünleşmesi hedeflendi. Aydınlatma tasarımda fonksiyona yönelik yaratıcılığın yanı sıra; sürdürülebilirlik, verimlilik ve bakım işletim kolaylığı gözetilen en önemli unsurlar oldu.
 

Otel odalarında misafirlerin konforu ön planda tutularak, mekanın aydınlatma ile de ferah ve kullanışlı hale getirilmesi hedeflendi. Dekoratif ve teknik armatürler bir arada kullanılarak misafirlerin oda içinde tercihlerine ve fonksiyona uygun farklı atmosferleri kolaylıkla oluşturabilmesi ve kontrol edebilmesi amaçlandı.

İzmir Marriott Oteli, eşsiz konumu ve özenle tasarlanmış mekanları ile şehrin merkezinde konforlu ve keyifli zaman geçirmek amacıyla gelen müşterilerini Kordon’da bekliyor.