blog

FIOLAS GALATAPORT

‘Yemediğimiz hiçbir şeyi vücudumuza sürmüyoruz’ mottosuyla, %100 Vegan ve Organik güzellik ürünleriyle Türkiye’de bir ilke imza atan FIOLAS, ilk mağazasını Ekim 2021’de Galataport’ta açtı. Hem iç mimari tasarımı, hem de uygulaması Mimar Aykut Gürbüz tarafından yapılan mağazada, aydınlatma tasarımı NA LightStyle tarafından çalışıldı. 

 

İlk mağaza olması vesilesi ile, ışığın marka kimliğinin bir parçası olması amaçlı iç mimari ile bütünleşik bir tasarım fikri ile yola çıkıldı. Bu projede ışığın görevi, firmanın hayata bakışına da denk gelen “parıldamadan mekanı aydınlatmak, obje ve detayları vurgulamak, ışığın var olup kaynağının yok hissini vermesi” olarak kurgulandı. Böylece alanda bulunduğu köşe konumunda, kavrayıcı bir mimari ile hatırda kalacak referans bir vitrin haline de gelmesi amaçlandı. Önerilen aydınlatma kurgusunun iç mimari detay ve yapılaşmasındaki rolü, mimar tarafından da önemsenerek büyük bir titizlikle uygulandı. 

 

Aynı konseptte Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’da ikinci mağazasını da açan FIOLAS’ı, büyülü atmosferi ve ışığıyla Galataport’ta ziyaret edebilirsiniz.