blog

CARESSE A LUXURY RESORT&SPA

Bodrum’un en keyifli koylarından eski Fuga Tatil Köyü’nün yerine yeniden inşa edilen Caresse a Luxury Collection Resort & SPA, 4,5 yıl süren yapım sürecinin ardından misafirlerini ağırlamaya başlamıştır.

Asarlık mevkiinde yer alan ultra lüks otelin işletmeciliğini Starwood Grubu’nun premium markalarından ‘The Luxury Collection’ üstlenmiş, bu markanın Türkiye’deki ilk oteli de ‘Caresse a Luxury Collection Resort & Spa’ ismiyle faaliyete geçmiştir.

Eğimli ve kademeli bir arazide yer alan tesisin mimari tasarım sürecinde herkesin bulunduğu noktada manzarayı görebilmesi hedeflendi. Caresse’nin her kotunda ayrı keyif mekanları mevcut. Farklı kotlarda bulunan havuz ve teraslar, lounge, restoranlar, barlar ve plaj tesisleri bir bütünlük içerisinde farklı tasarımlara sahip. Mimari ile bütünleşik olarak tasarlanan ışık, mekanların detaylarına ve amaçlarına göre planlandı. Mimarinin ara geçişli yapılaşması ile oluşan mekanların aydınlatmasının; gündüz yapının görünmez bir parçası iken, geceleri tesisin ambiyansını çekici kılması hedeflendi.

Tesisin her detayı ev hassasiyetinde tasarlanıp uygulanırken, kullanılan ürünlerin de uzun ömürlü ve sürdürülebilir olmasına özen gösterildi. 12 ay boyunca hizmet vermeye programlanmış tesiste tüm teknik alt yapı ve düzenlemeler bu kurguya yönelik. Enerji tasarrufu, esneklik ve sürdürülebilirlik açısından aydınlatma projesi LED ışık kaynağı baz alınarak planlandı. Aydınlatma projesinde standart ürünlerin yanı sıra, mimarinin içine entegre edilen detaylar için özel üretim armatürler imal edildi.

Tüm iç mekanların aydınlatması dekorasyondaki detaylar ile birlikte tasarlanırken, eğimli arazide dantel gibi şekillenerek sahile inen peyzaj aydınlatmasında patikalar, merdiven ve rampalar ile kıvrılarak sahile kadar güvenli ve keyifli bir yol izletmekte. Kademeli arazide konumlanan yapıların aydınlatmasında görsel konforu etkilemeyecek detaylar ile çözümler üretildi. 

İşveren, mimar ve uygulama ekipleri ile uzun bir zaman diliminde çalışılan projenin; girişinden sahiline kadar, gece ambiyansı için çeşitli ışık senaryoları tasarlanarak hem mekanlardaki misafirlere, hem de koyun karşı tarafındaki bakış doğrultularında keyifli görüntüler ile marka imajına katkı sağlaması amaçlandı.

Türkiye ve Dünya’nın her noktasından misafirleri davet eden Caresse, Ege’nin eşsiz güzelliğine konumlanmış mimarisi, hizmeti ve masalsı atmosferi ile ülkemiz adına bir nevi gönüllü turizm elçisi olma yolunda. 

 

Projenin diğer fotoğraflarını incelemek için Portfolyo sayfamıza bakabilirsiniz.

http://na-lightstyle.com/Portfolyo/140