blog

HYATT HOUSE GEBZE

Uzun dönem konaklama imkânı ile “otel konforunda ev yaşamını” kullanıcıya sunma hedefinde olan, Türkiye’nin ev konseptine sahip ilk oteli Hyatt House Gebze, 2017 yılında hizmete açıldı.

 

Modern mimarisi, 180 odası ve sosyal alanları ile dikkatleri çeken otel projesinin iç mekân, cephe ve peyzaj aydınlatma tasarımı, “NA LightStyle” tarafından yapıldı.

 

Proje kapsamında yer alan zemin ve asma kattaki sosyal alanlar, misafirlerin yemek, sosyalleşme, spor ve çalışma ihtiyaçlarını karşılayabileceği mekanlar olarak planlandı. Bu nedenle aydınlatmada, görsel konforun yüksek olduğu ve farklı işlevlere uyarlanabilen, esnek bir tasarım üzerine yoğunlaşıldı. Resepsiyon ve restoran bölümünde kamaşma kontrolü yüksek ve aydınlık düzeyi şartlarını yerine getiren; çalışma bölümünde ekranda yansıma yapmayan ve masa lambalarıyla kişisel kontrolün ön plana çıkarıldığı bir tasarım yapıldı.  

 

Odalar uzun süreli konaklamaya uygun şekilde tasarlandı. Oda içinde mimari detaylara eklenen gizli aydınlatma ve odalara özel tasarlanan lambader, sarkıt ve masa lambalarıyla misafirin kendini evinde hissedebileceği sıcak ve konforlu bir alan yaratılması amaçlandı.

 

Oda koridorları mimari olarak lineer, tek taraflı ve kısmi transparan cephesi olan bir tipolojide kurgulandığından, aydınlatmanın da bu kurguyu destekleyecek şekilde dışarıda bir silüet etkisi oluşturulması ve koridor aydınlatmasının bir cephe aydınlatması gibi davranması amaçlandı.

 

Yapı çevresindeki peyzaj alanı küçük olmasına rağmen aydınlatma detaylı düşünüldü, özellikle giriş alanında yer alan saçak ve teraslarda misafirlerin otelin konforunu ve kalitesini dışarıdan da hissedebileceği bir tasarım uygulandı.

 

Kullanıcıya sıcak, misafirperver ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmayı vadeden otel; sahip olduğu mimari özellikleriyle uzun süreli konaklama imkânı verdiği misafirlerine, komşuları ile iç içe yaşama hissi yaşatan detaylar sunuyor.