blog

VOYAGE BELEK

Türkiye’nin üst düzey konaklama imkanı sunan köklü oteli Voyage Belek Golf&Spa, 2019 yılında yenilenen konsepti ile misafirlerine kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor.

Sınırsız konfor ve şıklığa sahip olmak için her detayı özenle oluşturulan projenin aydınlatma danışmanlığı “NA LightStyle” tarafından yapıldı. Aydınlatma tasarım ofisi, projenin yenileme sürecine, iç mekan, dış cephe ve peyzaj aydınlatma tasarımı konusunda dahil oldu.

 

Antalya Belek’te yer alan Voyage Belek’in doğaya zarar vermeden gerçekleştirilen yenileme çalışmaları kapsamında, iç mekan dekorasyonları tamamen değiştirildi. Proje kapsamında, 12 tip oda, koridorlar, 9 restoran, lobi, resepsiyon, toplantı salonları, spa, eğlence alanları, barlar, çocuk oyun alanları ve 95.000 m² alana yayılmış peyzaj aydınlatması çalışıldı.

Açık tonların hakim olduğu odalarda misafirler için aydınlatmanın ferah ve kullanışlı hale getirilmesi hedeflendi. Dekoratif ve teknik aydınlatmaların bir arada kullanılması ile misafirlerin oda içinde farklı senaryolar yaparak fonksiyona göre bir atmosfer oluşturulması amaçlandı.

Birbirinden farklı mimari konseptlerde tasarlanan sosyal alanların aydınlatmaları, mimari konsept ile uyumlu olacak şekilde çalışılarak ve detaylar geliştirilerek mekanların ışık ile bütünleşmesi hedeflendi.

 

Doğal dokunun ve ağaçların tamamen korunduğu peyzajda, aydınlatma da bu doğal güzelliği rahatsız etmeyecek şekilde planlandı ve konuklar için fonksiyonel ve hoş bir ortam yaratan bir tasarım oluşturuldu.

Voyage Belek Golf&Spa, eşsiz imkanlarla donatılan yeni bir otelde premium hizmet alarak, dinlenirken bir yandan da keyifli zaman geçirmek olan müşterilerini baştan sona yenilenen yüzü ve konsepti ile Voyage Belek’e bekliyor.