portfolyo
SWISSOTEL THE BOSPHORUS

Yer, yıl          İstanbul, 2017
İşveren         Fiba Holding
İç Mimar       KCA International / Turgut Alton Architect
İş kapsamı    İç Mekan ve Cephe Aydınlatma Tasarımı

İstanbul’un ikonik otellerinden biri olan Swissotel the Bosphorus, proje ekibinin başında Madinat Jumeriah, Burj Al Arab ve Dubai Metrosu projelerindeki başarıları ile tanınan Khuan Chew’in yer aldığı, KCA International Mimarlık ofisi tarafından hazırlanan detaylı ve uzun renovasyon çalışması sürecini tamamladı. 

“NA LightStyle” aydınlatma tasarım ofisi, eşsiz konumu ile beğenileri toplayan Swissotel the Bosphorus’un renovasyon sürecine iç mekan aydınlatma tasarımı konusunda dahil oldu. 

Aydınlatma konseptinde öncelik, misafirlerin gündüz saatlerinde cam yüzeylerden gördüğü manzarayı ve bundan aldığı hazzı, hava karardıktan sonra da aynı şekilde yaşayabilmesi olmuştur. Otel Misafiri gece bulunduğu noktadan, yansımalar olmadan İstanbul’u net bir şekilde görebilmesi için, ışık kaynaklarının gizlendiği ve yüzeylerdeki ışıklılığın en düşük düzeyde tutulduğu fonksiyonel ve dekoratif bir tasarım üzerine çalışılmıştır. 

Otelin yüksek standartlarına paralel, aydınlatma tekniği ve kalitesi de en üst seviyede tutulmuş; odalarda ve genel mekânlarda kullanılan otomasyon sistemlerindeki senaryo esneklikleri ile aydınlatma konforunun bütünlüğü sağlanmıştır. 

Çalışan bir işletmede başarılı bir şekilde uygulanan renovasyon sonucunda, çağdaş ve zamanın ötesinde konforlu mekanlara kavuşan Swissotel, özenle tasarlanmış 566 oda ve süit ile üst düzey bir hizmet vermeye devam etmektedir.